סוגי אימונים

פילאטיס

שיטה שהומצאה על ידי ג׳וזף פילאטיס ובבסיסה מערכת תנועות שנלקחות מעולם החיות. הפילאטיס מביא איתו שילוב בין כוח וגמישות, חוזק של שריר והארכתו במקביל. התנועה מחזקת ומייצבת את השלד תוך שילוב בין קאורדינציה, גמישות, שיווי משקל, עומק ופיתוח כוחם של שרירי הליבה.
מטרת השיטה לעצב ולייצב מחדש את הגוף לתנועתיות נכונה תוך שימוש בשרירי הליבה של הגוף והפעלת קרקעית ריצפת האגן.
יש ביכולתה להקל על כאבים כרוניים, להפיג מתחים ולשפר זרימת דם וחמצן ולהביא לשיפור משמעותי בתנועתיות הגוף ובמיצוקו.
בפילאטיס נשתמש במשקל הגוף וגם במגוון רב של אביזרים כמו: כדורי פיטבול, כדורי אוברבול, בוסו, גלילים, משקוליות, גומיות, רצועות ועוד.
התירגול מבוצע בקצב נוח, מבוקר ואיטי ומתאים לכל הרמות.

פילאטיס

אימון פונקציונלי

אימון פונקציונלי הינו אימון בקצב מהיר, שמטרתו לשפר את התנועתיות, החוזק והכוח של הגוף, על ידי דימוי כל התנועות הבסיסיות של האדם כמו: כפיפה, הליכה, דחיפה, החזקה ומשיכה.
באימון מסוג זה נעבוד על קבוצות שרירים שונות במקביל, לעיתים בתרגול של סופר סטים ואף טריפל סטים (ביצוע 2-3 תרגילים ברצף ללא מנוחה בעבודה על שרירים שונים) וננסה לאתגר את כל שרירי הגוף בתרגילים המערבים מספר שרירים במקביל ולכן נקראים תרגילים מורכבים.
נשתמש בציוד כמו מוטות ומשקולות, משקולות קטלבלס, משקל גוף ועוד, ונערב תרגילים עם עומס מכני ותרגילים עם סטרס מטבולי שימקסמו את התוצאות של פיתוח מסת השריר.
אימון פונקציונאלי

אימון היט (Hiit)

אימון היט הוא אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה ובקצב מהיר שמשלב עבודת כוח, טכניקה ואירובי בזמן המהיר ביותר עם מינימום הפוגות.
אימון מסוג זה נועד לשפר יכולות אתלטיות, סיבולת לב ריאה וכוח מתפרץ ולמקסם את העבודה השרירית עם מינימום מנוחה בין התרגילים, ובכך לאתגר את המערכת המטבולית ולשרוף מקסימום קלוריות במינימום זמן.
היתרון הגדול בסוג אימון זה הוא שריפת שומן מקסימלית תוך עבודה שרירית אינטנסיבית, ובכך מביא לתוצאות בזמן מהיר. לאימון זה יש יכולת להשפיע מטבולית על קצב חילוף החומרים של הגוף גם עד 48 שעות מתום האימון, מה שהופך אותו לפופולארי ביותר עבור כל מי שאין לו זמן להתאמן מספר רב של פעמים בשבוע.
Hiit

אימון TRX

אימון TRX הוא אימון התנגדות לכל הגוף ונועד לאפשר אימון כוח על ידי רצועות התנגדות שניתן לעגון כמעט בכל מקום. הרצועות מאפשרות טווח תנועה רחב לתרגילים בכל המישורים והזוויות ומביאות את המתאמן להפעיל את כוחו ומשקלו כנגד הרצועה.
באימון מסוג זה ניתן לעבוד בקצב מהיר או להתמקד בעבודה שרירית עמוקה והוא אתגר לשרירי הליבה כמו גם לשרירים הגדולים של הגוף.
המאפיין העיקרי של אימון ה-TRX הוא עבודה עם משקל הגוף עצמו ועל הגוף כמכלול אחד (Full Body Workout) ובכך מובטחת עבודה על השרירים המייצבים והתנועתיים בו זמנית.
לסוג אימון זה יש יכולת להגדיל את העומס המופעל על הגוף על ידי שינוי הזווית של הרצועה ובכך ליצור שיפור הדרגתי בתרגילים השונים.

אימון TRX

אימון בטן וישבן

שיעור הנועד להתמקד בחיזוק ומיצוק אזורים ספציפיים בגוף כמו הישבן, ירך אחורית, פנים ירך, בטן ומותניים.
בשיעור מסוג זה נשתמש במגוון רחב של אביזרים כמו: משקולות, מדרגות, גומיות, קטלבלס ועוד אביזרי התנגדות שונים על מנת ליצור גירוי שרירי ממגוון חזיתות.
נשתמש בטכניקות שונות למיקסום התוצאות כמו: שינוי טווחי חזרות וזמני מנוחה, עבודה על זמן, עבודה בקצבים שונים ועוד, כשהמטרה הסופית לעצב ישבן עגול ומורם ובטן שטוחה.
השיעור מהווה שילוב בין תרגילים מורכבים לרגליים ותרגילים מבודדים לשריר הישבן וחיזוק ממוקד של שרירי הבטן (הישר בטני, הרחב בטני והאלכסונים).

אימון טוסיק ובטן

אימון תחנות

אימון תחנות מחזורי הוא אימון כיפי ומהיר, לרוב בקצב דינמי ובעצימות גבוהה.
במהלך האימון ייחשף המתאמן לתרגילים רבים ורובם יבוצעו על זמן קצוב עם מינימום מנוחה, ובסיום כל תרגיל יעבור המתאמן לתחנה הבאה. בסוף כל התחנות נחזור על הסבב של התחנות מחדש למשך 2-3 פעמים.
באימון זה יהיו תחנות שונות ומגוונות כשבכל אחת תינתן דגש שונה תוך שימוש בציוד נרחב, עבודה בטווחי חזרות שונים, מקצבים, טווחי תנועה, בזוגות ועוד.
זהו אימון המשלב סיבולת לב ריאה, קואורדינציה, עבודת כוח ואירובי. המעבר בין התחנות גם הוא יוגבל בזמן ולרוב יהיה עד כחצי דקה בין תחנה לתחנה.
בסיסו של אימון זה הוא שיפור הכושר הגופני, שריפת שומן ופיתוח היכולות הפונקציונליות, והוא מתאים לכל הרמות בעוד שכל מתאמן עושה כמיטב יכולתו בכל אחת מהתחנות.

אימון תחנות מחזורי
מוכנים לצאת לדרך?
Fill out this field
Fill out this field
תפריט