1. ירידה נכונה במשקל
  2. 5 צעדים לשילוב סושי כחלק מהדיאטה

5 צעדים לשילוב סושי כחלק מהדיאטה

בדיאטה ולא יכולים לוותר על סושי? אתם גם לא צריכים!
הנה 5 צעדים לשילוב סושי כחלק מהדיאטה. וכן זה אפשרי להמשיך לאכול סושי ואפילו לרדת במשקל, רק צריך לדעת מה לבחור.
אז כך תשלבו סושי בתפריט:

1. תכננו את הארוחה מראש והשתדלו לא להגיע לארוחת סושי רעבים- הסושי אינו משביע ולכן יש נטייה להזמין כמויות גדולות, וכך גם הקלוריות גדלות. אם בכל זאת הגעתם רעבים, הזמינו כמנה ראשונה סלט מלפפונים או מרק מיסו והשתדלו לחלוק את המנה במידה והיא גדולה.

2. הזמינו קנקן מים לשולחן- שילוב המים בכל ארוחה חשוב, אך בארוחת סושי פי כמה, לאור ורוב מנות הסושי מלוות בסויה (העשירה בנתרן- מלח),. שילוב של שתיית מים לאורך כל הארוחה תגביר את תחושת השובע ותסייע לגוף בוויסות הנתרן בצורה טובה יותר.

3. העדיפו סויה דלת נתרן- במקומות רבים בעלי מודעות בריאותית, ישנה אפשרות לסויה דלת נתרן. אם כי לא מומלץ בכל מקרה לטבול ולהספיג את הסושי בסויה, סויה דלת נתרן עדיפה על סויה רגילה וטבילה מעטה של קצה הסושי מספיקה כדי להעניק את הטעם במוכר והאהוב (ב-3 כפות רוטב סויה רגיל שזו צלוחית קטנה יש 2500 מ"ג נתרן (שווה ערך לכמות הצריכה היומית המומלצת למבוגרים).

4. העדיפו לוותר על מרכיבים מטוגנים ומתוקים- השמן שבטיגון והסוכר שבקינוחים עשויים להכפיל ולשלש את מספר הקלוריות בארוחה. מומלץ לוותר על טמפורה, דלעת יפנית מתוקה, רוטב טריאקי וספייסי מיונז וכך לחסוך קלוריות שעלולות להיות בעלות ערך קלורי גבוה אפילו משל המנה העיקרית עצמה. כף רוטב סויה מכילה רק (!) 10 קלוריות לעומת כף רוטב טריאקי שמכילה 30 קלוריות או כף מיונז ספייסי שמכיל כבר 130 קלוריות לכף!!! וואסבי הוא בחירה מצוינת ומכיל רק 20 קלוריות למחית בינונית (ובינינו, אי אפשר גם הרבה יותר מזה)

5. ותרו על הנודלס או על האורז ועל האטריות בכלל -ברוב המסעדות מנות הנודלס/אורז מוקפצות עם המון שמןם (שלעיתים עבר שימוש יותר מפעם אחת) ותוספות של סוכר ורטבים על בסיס סוכר ודבש (טריאקי, צ'ילי מתוק וכדומה). העדיפו להימנע מהזמנת המנה שלכאורה נראית בריאותית אך עלולה להיות עתירת קלוריות שומן וסוכר ולעמוד אפילו על מעל 1000 קלוריות.

אז מה כן להזמין?
ניגירי סלמון
קלוריות: 70 ליחידה

ניגירי טונה
קלוריות: 60 ליחידה

רול אינסייד אאוט סלמון וטמאגו
270 עד 310 קלוריות לרול

רול אינסייד אאוט עם טונה
קלוריות: 250 עד 290 לרול

רול אינסייד אאוט עם שרימפס
קלוריות: 220 עד 260 לרול

רול אינסייד אאוט סלמון ואבוקדו
קלוריות: 290 עד 330 לרול (6-8 יחידות)

וממה עדיף להפחית/להימנע?
קונוס סלמון ואבוקדו
קלוריות: 210 עד 250 ליחידה

רול פוטומקי ממוצע
קלוריות: 440 עד 480 לרול (6-8 יחידות)

רול אינסייד אאוט עם שרימפס טמפורה
קלוריות: 440 עד 480 לרול

רול צמחוני עם טופו בטמפורה אבוקדו
קלוריות: 430 עד 470 לרול

תוספת בטטה מטוגנת לרול
קלוריות: 100 עד 140 נוספות לרול

תוספת ציפוי שומשום
קלוריות: 30 נוספות לרול

מאמנת אישית לאורח חיים בריא המשלב ספורט, תזונה וקואצ'ינג. בעלים של המרכז לקידום בריאות Fiteat משנת 2012 והבחירה של מעל 500 מתאמנים פעילים ליישום אורח חיים בריא ופעילות גופנית. עד כה השילה סך כולל של 6 טון ממעל 1500 לקוחות מרוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט